Vas Fougstedt Svenskt Tenn

Vas Fougstedt Svenskt Tenn
Vas Fougstedt Svenskt Tenn
Vas Fougstedt Svenskt Tenn
Vas Fougstedt Svenskt Tenn
Vas Fougstedt Svenskt Tenn
Vas Fougstedt Svenskt Tenn
Vas Fougstedt Svenskt Tenn
Vas Fougstedt Svenskt Tenn

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 200 SEK

NILS FOUGSTEDT, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1927, tenn, dekor av hjortdjur, stämplad med änglamärket Svenskt Tenn A 8, höjd 14,5 cm

Anlupen, slitage, något skev

239026

2014-04-05