Kanna i silver
2014-04-04
238832
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KANNA, silver, Christian Hammer, Stockholm 1849, rik dekor med graverade blommor, invändigt förgylld, höjd 16,5 cm, vikt ca 303 g
Bucklor, slitage