Ampel empirestil sannolikt Ryssland
2014-04-04
238497
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 25 000 SEK |
AMPEL, för 5 ljus, empirestil, delvis 1800-tal, sannolikt Ryssland, delvis brännförgylld och patinerad brons, dekor med putti och ormar, höjd 87 cm
Kompletterad, spår av el, dekordel saknas