Karl Örbo olja
2014-03-31
237748
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ÖRBO, Karl (1890-1958): "Arbetslösa båtar", signerad och daterad Örbo -32, olja på duk, 45x54 cm,
UTSTÄLLD: Minnesutställningen Konstnärshuset 1961, nr 18