Robert Thegerström olja
2014-04-02
237403
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
THEGERSTRÖM, Robert (1857-1919): (2 st) "Kain", osignerade, olja på duk, ca 42x23 resp 60x33 cm, oramade, intygade av Elin Thegerström
PROVENIENS: Konstnärens familj
Märken efter häftstift, smärre färgbortfall, veck