Robert Thegerström oljemålning
2014-04-02
237397
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
THEGERSTRÖM, Robert (1857-1919): Motiv från Egypten, utanför Kairo, "Studie till Tre tidsåldrars gravar", osignerad, olja på duk, ca 35,5x53 cm, oramad,
PROVENIENS: Konstnärens familj
Veck, skador