Vas Kina 1800-tal
2014-03-27
236950
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor med fiskar i pagodlandskap i underglasyrblått, höjd ca 45 cm
Bränningsdefekter