Tekanna Kina
2014-03-25
236644
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TEKANNOR, 2 st, MJÖLKKANNA, TEDOSA, porslin, Kina, 19/1800-tal, dekor i emaljfärger, höjd 12-17 cm
Mjölkkanna och en tekanna med nagg