Mugg tallrik och assiett Kina 1700-tal
2014-03-25
236622
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
MUGG, TALLRIK, ASSIETT, porslin, Kina, 1700-tal, snarlik dekor i famille rose, muggens höjd 10,5, tallrikarnas, diameter 16 resp 23 cm
Nagg, muggen med retusch