Dosa silver
2014-03-20
235661
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSA, silver, invändigt med förgyllning, guillocherad koboltblå emalj, genombrutet lock med dekor av blomsterkorg besatt med rosenslipade diamanter, oval form, höjd 2,7x5 cm
En sten saknas, smärre repor ett hack i emaljen