Flintlåspistol
2014-04-10
235335
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, pipa med stålskuen dekor, lås med otydlig signatur "...a Sedan", valnötsstock med mässingsbeslag samt pipband i vitmetall, längd 43 cm
Avbruten hane, slitage, skador