Kalle Andersson Xylografen oljemålning
2014-03-17
234968
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ANDERSSON, Karl (Xylografen, 1853-1942): Kvinna i profil, signerad och daterad Kalle Andersson Grisslehamn 1932, olja på pannå, 43x32 cm