Dosa 1700-tal
2014-03-15
234756
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSA, 1700-tal, rund form, sköldpadd, fattning i silver, höjd 4 cm, diameter ca 8 cm
Kant med nagg/bortfall, locket med spricka