Fartygsporträtt Marie-Edouard Adam
Klubbat för:
9 200 SEK
10 000 SEK
ADAM, Marie-Edouard (1847-1929): Fartygsporträtt av svenska tremastade barken "Ernst", signerad och daterad Ed. Adam, Le Havre, 1872, olja på duk, 65x90 cm
Fotografi medföljer, enligt uppgift föreställande Mathias Holmberg, befälhavare på "Ernst" från Hudiksvall från 1868
Smärre dukskador
234435
2014-03-23