Pellegrin fartygsporträtt

Pellegrin fartygsporträtt
Pellegrin fartygsporträtt

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

PELLEGRIN, Joseph Honoré Maxime (Frankrike 1793-1869): Fartygsporträtt av svenska briggen "Magnus" från Umeå x Dahlkarså, Förd af Johan Häggström 1848, signerad och daterad J. Pellegrin, Marseille 1848, akvarell och gouache, 39x57 cm

Fläckar och missfärgning

234276

2014-03-23