Tallrikar 1800-tal
2014-03-10
234076
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 6 st, 1800-tal, sannolikt Tyskland, polykrom dekor av blomster, diameter 23 cm
PROVENIENS: Inköpta 1955 på Max Skajs Antikhandel, Stockholm
Smärre färgbortfall och slitage