Dräktvärja
2014-04-10
233914
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, klinga med etsad dekor, förgyllt fäste med kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med två förgyllda och graverade beslag, längd 89 cm
baljan med slitage