Ljuskrona
2014-03-07
233666
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, för fyra ljus, 1900-tal, rokokostil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 72 cm
Prismor med smärre nagg, elektrifierad