Bålskål Kina
2014-03-12
233043
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, insida med dekor i rött samt förgyllning, motiv av blomsterrankor, utsida i powder blue samt med förgylld dekor med motiv av landskap, höjd 12, diameter 27 cm
Mynningslagningar