Figurin silver
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
FIGURIN, sterlingsilver och filigran, föreställande en Yunnan Parrot, monterad på en trädstam med grenverk av konstmassa, Súhai, begränsad upplaga, nr 41/550, Kina, 1960-tal, höjd 16 cm, i etui
Kuntoraportti
Fågelns emaljdekor med smärre skador
231654
Päivämäärä:
2014-02-26