Terrin Flora Danica

Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica
Terrin Flora Danica

Klubbat för:

18 500 SEK

25 000 SEK

TERRIN med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900/2000-tal, modellnummer 186, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, grenformad lockknopp med blommor, märkt Den Kongelige Porcelainsfabrik samt 186, höjd ca 22, längd ca 35 cm

231071

2014-02-23