Terrin Flora Danica
Klubbat för:
18 500 SEK
25 000 SEK
TERRIN med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900/2000-tal, modellnummer 186, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, grenformad lockknopp med blommor, märkt Den Kongelige Porcelainsfabrik samt 186, höjd ca 22, längd ca 35 cm
231071
2014-02-23