Mahjongspel
2014-02-23
231004
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
MAHJONGSPEL, Kina, 1900-talets början, spelbrickor i elfenben och bambu, svenska instruktionsböcker daterade 1924 medöljer, originaletui
Böcker med slitage, 3 brickor saknas