Karmstol i ek

Karmstol i ek
Karmstol i ek
Karmstol i ek
Karmstol i ek

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

800 SEK

KARMSTOL, ritad av Hans Kempe och Lars E. Ljunglöf till Moderna Museet 1958, tillverkad av David Sjölinder snickeri, stomme i ek, sits klädd i svart läder
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage

230974

2014-02-23