Karmstolar Waxholmaren

Karmstolar Waxholmaren
Karmstolar Waxholmaren
Karmstolar Waxholmaren
Karmstolar Waxholmaren
Karmstolar Waxholmaren
Karmstolar Waxholmaren
Karmstolar Waxholmaren
Karmstolar Waxholmaren
Karmstolar Waxholmaren
Karmstolar Waxholmaren

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, modell "Waxholmaren", design Åke Axelsson för Gärsnäs, 1900-talets andra hälft, svartlackeradelösa sittplymåer
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage, märken

230957

2014-02-23