Docka Käthe Kruse

Docka Käthe Kruse
Docka Käthe Kruse
Docka Käthe Kruse
Docka Käthe Kruse
Docka Käthe Kruse
Docka Käthe Kruse
Docka Käthe Kruse
Docka Käthe Kruse

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

POJKDOCKA, Käthe Kruse, omkring 1920-tal, helt i formpressat, stoppat tyg, märkt under vänster fot "8062?", målade anletsdrag, bruna ögon, brunt målat hår, tummarna sydda var för sig, femdelad kropp, längd 41 cm

Slitage ochs skador

230719

2014-02-21