Skänkstop tenn
Klubbat för:
800 SEK
1 000 SEK
SKÄNKSTOP, 2 st, tenn, 1800-tal, Erik Wikgren Nyköping (1805-1846) respektive Sven ekström Norrköping (1824-1852/61), ett stop med graverad dekor av blommor, höjd 19 resp 22 cm
Smärre bucklor och bristningar
230548
2014-02-20