Ring guld diamanter
2014-02-20
230445
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
RING, 18 k guld, otydliga stämplar, möjligen Spanien 1940-tal, räfflad yta, 2 hjärtformade fasettslipade och 10 trapetsslipade syntetiska rubiner, 10 rosenstensslipade diamanter, storlek 14,2x15,6 mm, vikt 13 g
Några stenar med smärre nagg