Urna sannolikt Tang
2014-02-17
229883
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
URNA, stengods, Kina, sannolikt Tangdynastin (618-906), delvis glaserad, höjd ca 10 cm
Nagg, slitage