Terrin Kina Jiaqingdynastin
2014-02-18
229329
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TERRIN med lock och fat, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger, höjd 29, fatets längd ca 40,5 cm
Färgbortfall, slitage, lockknoppen med lagning