Einar Forseth skisser
Klubbat för:
750 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
FORSETH, Einar (1892-1982): (4) Skisser/förslag - Engelska Kyrkan (världskriget), 2 signerade, 1950-tal, blandteknik, 120x48, 82x46, 141x47 samt 119x44 cm, oramade, i mapp
PROVENIENS: Konstnärens familj,
Zustandsbeschreibung
Skador
228917
2014-02-11