Skålfat troligen Holland
2014-02-10
228644
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, fajans, troligen Holland, 1700-tal, dekor i blått av blommor, diameter 31 cm
Mindre nagg, glasyrskador