Smide 17-1800-tal

Smide 17-1800-tal
Smide 17-1800-tal
Smide 17-1800-tal
Smide 17-1800-tal
Smide 17-1800-tal
Smide 17-1800-tal

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SMIDE, tråddragare, daterad 1702, handtag med hjärtformad dekor, längd ca 19 cm, FÄSTMÖGÅVA, klappträ, bemålat monogram och daterering "BND 1848" bemålad dekor av blomsterslingor, längd ca 33 cm

Klappträ med slitage och smärre spår av orangrepp

228479

2014-02-09