Heinz Te Laake Apollon
2014-02-08
228282
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LAAKE, Heinz (1925-2001): Apollon, einige musen, artisten und ein negerkuss,
komplett svit med 11 etsningar, 1986, signerade och numrerade E.A. (total edition 20 exemplar). I glasfiberbox med handkolorerat titelblad, 37x30 cm
The complete suite comprising 11 etchings, 1986, signed and inscribed E.A. In original portfolio. In good condition.