Terriner Kina
2014-02-05
227756
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
TERRINER, 3 st, med fat, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), tvinnade hänklar, dekor i underglasyrblått av blomsterknippen, delvis förgylld dekor, längd ca 38 cm
Smärre färgslitage och retuscher