Fat Qianlong (1736-95)
2014-02-01
227188
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, motiv av påfåglar s.k. double peacock, 28x18,5 cm
Nagg, spricka