Fragment 1700-tal
2014-02-01
227116
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FRAGMENT, 1700-tal, motiv med Madonnan med barnet, bl a siden, broderier delvis med guldtråd, höjd ca 45 cm, ramad
PROVENIENS: Enligt uppgift detalj från ungersk prästkappa