Kandelabrar Frankrike
2014-01-31
226848
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 40 000 SEK |
KANDELABRAR, 1 par, empirestil, Frankrike, 1800/1900-tal, förgylld och patinerad brons och marmor, för 4 ljus vardera, höjd 80 cm
Omarbetade, 2 ljusmanschetter snarlika, ljusarm lagad