Karmstol Ferdinand Boberg
2014-01-24
225878
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, ritat av Ferdinand Boberg, gustaviansk stil, fanérat i mahogny, beslag i mässing, höjd 76, 170x80 cm, KARMSTOL, 1900-talets första hälft, ritad av Ferdinand Boberg, mahogny, randig klädsel
Slitage, klädsel med fläckar