Kruka Kina
2014-01-28
225299
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille rose med motiv av figurscen med fabeldjur, på snidad träsockel samt med snidat trälock med delvis genombruten dekor, total höjd 29 cm
Sprickor i sockel, lock med lagningar, krukans mynning med nagg