Kinesiska assietter 18/1900-tal
2014-02-12
225024
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
ASSIETTER, 4 st., porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i järnrött med drakar jagandes den brinnande pärlan, diameter 18 cm
Smärre nagg och sprickor samt glasyrslitage