Kinesiska tallrikar från Qianlongdynastin
2014-02-12
224987
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 6 st., porslin, udda varav en djup, Kina 1700-tal, dekor i famille rose samt Imari, diameter ca 22,5 cm
Smärre nagg och sprickor, en med retuscherad botten