Uppläggningsfat Kina
2014-01-15
224739
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap och trädgård, konturerat brätte, 17x25 cm
Kantnagg, hårsprickor