Tallrikar Kangxi (1662-1722)
2014-01-14
224514
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagod med trädgård, diameter ca 21,5 cm
PROVENIENS: Per Toftagers samling
Nagg, bränningsdefekter