Ljuskrona i sengustaviansk stil
2014-01-08
224094
| Klubbat belopp | 6 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, för 6 ljus, sengustaviansk stil, 18/1900-tal, stomme av delvis förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd 85 cm
Omfattande slitage på förgyllningen, utbytta delar