Takampel 1800-talets mitt
2014-01-08
224018
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TAKAMPEL, för 6 ljus, 1800-talets mitt, möjligen Ryssland, stomme i förgylld mässing, frostad skål, diameter 62 cm
Borrad för el, skador, lagningar