Soffbord Mathsson

Soffbord Mathsson
Soffbord Mathsson
Soffbord Mathsson
Soffbord Mathsson
Soffbord Mathsson
Soffbord Mathsson

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SOFFBORD, Bruno Mathsson, Karl Mathsson, Värnamo 1975, kvadratisk skiva i masurbjörk, underrede i björk, brännmärkt, höjd 52, 70x70 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage, ytskador

223793

2014-01-02