Terrin Kina
2014-01-04
223571
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
TERRIN med lock, porslin, Kina, 1800-talets början, lockknopp i form av kotte, dekor med motiv av blommor och medaljonger, hänklar med flätad dekor, höjd 24 längd ca 35 cm
Smärre nagg vid hänklar