Uppläggningsfat Kina
2013-12-28
223291
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, 1700-tal, Qianlong, Kina, dekor i underglasyrblått, oval, på fyra fötter, längd 27 cm
Glasyrbortfatt, fötterna med slitage