Tedosa
2013-12-25
223009
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TEDOSA, silver/930, 1900-talets början, rokokostil, Tyskland, Hanau, engelska importstämplar 1902, höjd ca 13 cm, vikt ca 180 g