Tapio Wirkkala iittala
2013-12-23
222541
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKÅLFAT, VAS, glas,signerade och daterade Tapio Wirkkala -56 iittala repsektive Tapio Wirkkala-55, kamslipad dekor, glas, längd 18 cm, höjd på vasen 11 cm
Obetydliga nagg vid vasens bas